lektury - Praca na temat - dlaczego lektury sa niechetnie czytane ?

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 27-03-2008 15:13
, przez kingasnt
prosze o pomoc
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 21-07-2018 02:13:55
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 27-03-2008 15:50
, przez kabro
Może dlatego, że uczniowie nie lubią robić tego, co im się każe. Albo może po prostu lektury nie są interesujące dla osób, które nie fascynują sie literaturą. Często mówi się, że trzeba jednak znać dorobek literacki własnej ojczyzny. Tylko że nikt nie wspomina o tym, iż nie każdy jest w stanie zmusić się do tego, by przeczytać tekst pisany trudną polszczyzną. Trudności mogą wynikać i z archaiczności języka, i z jego poetyckiego ukształtowania.
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 27-03-2008 18:33
, przez andzia008
no cóż, zależy od długości pracy, ale ja bym wstawiła jakis cytat z wieloma zapomnianymi już w języku polskim wyrazami. niektórzy żeby zrozumieć taki tekst muszą czytać książkę ze słowniku w ręką... Warto wspomnieć też o kolejności wyrazów w zdaniu, słowach których w dzisiejszych czasach używamy w dwóch oddzielnych wyrazach(waćpan).Pozatym ludzie(ja również:D) nie lubią, jak im się coś narzuca. Literatura jest czymś osobliwym, czymś, co przybiera różne kształty i czemu towarzyszą różne uczucia w zależności od osoby, która ją czyta. Cżęstio podczas omawiania lektur nauczyciele poprostu mówią, jakie jest "poprawne" interpretacja teksttu, a nie słuchają przemyśłeń innych osób. Pozatym taki"starożytny" tekst trudno się interpretuje, nie tylko przez te słowa niezrozumiałe, ale również przez czasy w których dzieje się akcja itp.
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 05-01-2009 06:46
Wedlug mnie mlodziez woli spedzac czas w inny sposob chociazby ogladajac tv, spedzac czas przed kompem czy udzielac sie towarzysko, jest to zwiazane z rozwojem techniki i wplywem zachodu itd.
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 24-01-2010 21:28
, przez mOnika_
Lektury są niechętnie czytane, ponieważ większość osób woli oglądać telewizje lub siedzieć przed komputerem (są to najczęściej wykonywane zajęcia) inni spotykają się z przyjaciółmi lub chodzą na różne imprezy itp. Nie wszyscy lubią czytać książki dla niektórych jest to nudne a dla innych ciekawe ale większość nie czyta bo im sie nie chce bo muszą obejrzec swój serial i wymyslają sobie podobne wymówki.
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 28-01-2010 22:04
, przez karas6910
Ja uważam, że lektury nie lubią być czytane ze względu na to, że są narzucane. Poza tym odpychają językiem w którym zostały napisane. Ja osobiście jestem odepchnięty nie tyle językiem, ile samym autorem, którego nienawidzę z całego serca. Mowa o Mickiewiczu- starym ćpunie, który wpędził żonę w chorobę psychiczną. Dlatego też żadna z jego książek nie przypadła mi do gustu.
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 28-01-2010 22:09
A wiesz, Karasiu6910, czym sie różni argument "ad rem" od argumentu "ad personam"?
I jakież to "książki" Adama M. okazały się dla Ciebie... za trudne? Może to Ty do nich ciagle jeszcze nie dorosłeś?
Praca na temat - dlaczego lektury sa ...
Napisano 29-01-2010 13:09
Będzie się chętnie czyta jeżeli ktoś dobrze czyta
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.42