lektury - zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara?

http://zbrodnia-i-kara.klp.pl/
http://zbrodnia-i-kara.klp.pl/ser-530.html
http://zbrodnia-i-kara.klp.pl/ser-55.html
http://zbrodnia-i-kara.klp.pl/a-5477.html
http://zbrodnia-i-kara.klp.pl/a-5486.html
ostatni link zawiera wątek społeczny.Powodzenia masz wszystkie potrzebne linki do tej pracy. Pozdrawiam
22-04-2008 08:20

jezyk polski pozytywizm zbrodnia i kara

wyobraz sobie ze jestes porfirym pietrowiczem (zbrodnia i kara) ustal powody dla ktirych nie ufasz zeznaniom mikolki i zgromadz poszlaki przewidujace na niekorzysc rodiona
06-03-2007 17:27

Zbrodnia i Kara

Wychodząc od analizy podanego fragmentu z epilogu ,,Zbrodnia i Kara oraz w kontekście ca.łego utworu przedstaw bunt człowieka w imię racji rozumu i mistyczny powrót do świata utraconych wartości.
26-05-2007 11:03

Zbrodnia i Kara analiza ?

Pisemna analiza wynikająca z kontekstuy (utworu) słow Swidrygajłowa, który sugeruje iż wierność to " jedna izdebka, coś jak wielka lażnia,zakopcona a we wszystkich kątach-pająki." Słowa odnoszą sie do powiesci Zbrodnia i Kara. Prosze o odpowiedż.
21-11-2007 15:21

Nietzche- zbrodnia i kara,?

Problem w tym Reszko.pl, że to pisarz Dostojewski zainspirował filozofa Nietzschego, a nie odwrotnie. Najpierw były powieści Dostojewskiego jak "Zbrodnia i kara" (w formie książkowej 1867), a potem dzieła filozoficzne Nietzschego jak "Tako rzecze Zaratustra. Książka dla wszystkich i dla nikogo" (1883-85).
04-12-2010 09:18

Zbrodnia Raskolnikowa...

Potrzebuje przyczyn (zaleznych i niezaleznych) popełnienia zbrodni prez Raskolnikowa z ksiazki ,,Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojowskiego; prosze o pomoc:)
26-05-2006 13:16

Prosze????? o pomoc?????????

Pozdro dla nauczyciela/nauczycielki, który/a wymysla taki temat wypracowania. Totalne dno interpretacyjne. "Zbrodnia i kara" to nie Conan Coyle czy A. Christie. to powieść psychologiczna, a zbrodnia to pobudka, by przebadać ludzką psychikę. Kurza stopa, liceum schodzi na psy!
08-05-2008 17:38

Odp: Prezentacja maturalna?

Kurka! A jak połączysz te lektury? Znajdź jakiś motyw, który łączy te trzy książki. Ptasiek, Romeo i Przedwiośnie - groch, czekolada i śledzie.

Np. WOJNA

Iliada i Odyseja ---> Troja
Przedwiośnie ---> Przedwiośnie
Ogniem i mieczem ---> Ogniem i mieczem
Władca pierścieni ---> Władca pierścieni

MIŁOŚĆ
Romeo ---> Romeo
W imię rózy ---> W imię róży
Przeminęło z wiatrem ---> Przeminęło z wiatrem
Lolita ---> Lolita
MŁODZIEŻ
Stowarzyszenie umarłych poetów ---> Stowarzyszenie umarłych poetów

ZBRODNIA
Zbrodnia i kara ---> Zbrodnia i kara
Wszystkie Agatki Ch., Doyla etc etc
04-02-2009 11:22

"Problem wolności w utworze "Zbrodnia i Kara"

Dostałąm ten temat pracy i wogóle sobie nie wiem jak zabrac się do tego:

"Problem wolności w utworze "Zbrodnia i Kara" Fiodora Dostojewskiego"

Kolejny problem rodzi się w tym że w pracy musi byc dużo przypisów a nie wiem skąd je można jeszcze wziąść oprócz z lektóry

Bartdzo prosze jeżeli ktoś może orientuję sie z jakiej literatury mogę jeszcze skorzystać to prosze o umieszczenie jej w tym temacie.

Jeżeli mogę jeszcze o to prosić to przydałą by mi się jakaś koncepcja na prace znaczy jak to zrobić wogóle???

Z góry dziękuję :D
14-12-2006 11:35

Temat ten był do wyboru na maturze, wiec popytaj sie znajomych czy nikt z nich go nie wybrał!!!!!
Podam Ci lektury na ktorych powinnas sie skupic:
Zbrodnia i kara
Makbet
Mit o Syzyfie
Kain i Abel
I chyba tyle!!! Wina i kara w Antygonie jest opisana w Zeszycie licealisty do j. polskiego taka rozowa sciąga!!!! Jesli jej nie masz to moge Ci przepiasc to co jest w niej napisane!!!!
Jak cos to pisz!!!
pozdrawiam!!!
15-05-2005 18:39

Prosze????? o pomoc?????????

Tak, masz rację patio, ale trzeba się przystosować do takich warunków szkolnych :)
Zbrodnia i kara jest raczej pomyślana jako książka o wartościach, przecież Roskolnikowo dokłada do tej zbrodni całą ideologię... Ale czy nie pojawiły się tam elementy kryminału... Ta zbrodnia chyba była zaplanowana, a wtedy pojawia się możliwość rozpatrywania tego w kategoriach zbrodni doskonałej lub niedoskonałej... Wiem, trochę ponaciągałam, by wytłumaczyć zasadność tego zadania ;)
08-05-2008 18:44

Zbrodnia i kara?

dlaczego raskolnikow tak dlugo broni sie przed przyznaniem sie do zbrodni?
Jeśli ktoś ma jakieś argumenty na ten temat, to byłabym wdzięczna gdyby je tu umieścił.
25-03-2009 17:59

http://www.sciaga.pl/prace/szukaj.html?words=Zbrodnia+i+kara&sort=


Tutaj także znajdziesz sporo wypracowań na dany temat :).

Pozdrawiam,
Edycia_s
12-07-2005 21:32

"cierpienia mlodego wertera" geoethe
"giaur" chyba tez goethe
"kordian" slowacki
"III cz dziadow" mickiewicz
"zbrodnia i kara" dostojewski
"lalka" prus

p.s szukaj glownie w romantyzmie :)
21-02-2006 17:07

Zbrodnia i Kara

RATUNKU!!!!!!!!!Błagam Was o pomoc ,bede bardzo wdzieczna a chodzi mi o plan wydarzen "Zbrodni i Kary" Fiodora Dostojewskiego !Bradzo pilne potrzebuje tego na dzis
24-09-2006 19:15

zbrodnia i kara

wlasnie czytam "zbrodnie i kare" chcialabym sie dowiedziec na co wg nauczyciela podczas czytanie powinnam zwrocic uwage!! ( chodzi mi o wazne cytaty, rozmowy, przemiany bohatera itp)
12-07-2005 19:50

Dostojewski zbrodnia i kara pomocy jedno pytanie?

Tworczosc dostojewskiego jest bliska założeniom modernizmu.uzasadnij to twierdzenie,odwolujac sie zarowno do kreacji Raskolnikowa jak i powiesci zbrodni i kary
01-12-2008 23:43

Zbrodnia i kara?

Witam.
Potrzebuję pomocy i referatu na dwa pytania:

1. Zanalizuj obraz środowisk studenckiego i inteligenckiego w Zbrodni i karze.
2. Jak się mają aspiracje intelektualne tych środowisk?
14-04-2008 05:19

przykłady bohaterów do pracy:

Jacek Soplica "Pan Tadeusz" A. Mickiewicz
Gustaw, Konrad "Dziady" A.Mickiewicz
Syn marnotrawny "Biblia"
Rodion Romanowicz Raskolnikow "Zbrodnia i kara" F. Dostojewski
27-09-2005 22:10

Praca maturalna - czy dobra teza?

Witam

Moim tematem jest wpływ "piętna kainowego" na dalsze losy wybranych postaci literackich.

I teraz chodzi o to, że na lekcji polskiego mamy prezentacje, mamy dać tezę i argumenty potwierdzające ją. I teraz moja prośba, mianowicie przeanalizujcie moją tezę i argumenty i powiedzcie co dodać i co zmienić.

Teza: Piętno Kainowe nie zawsze ma zgubny wpływ na dalsze życie bohatera.

Książki:
- Makbet
- Zbrodnia i kara

Argumenty:
Argumenty dla Makbeta mam.

Zbrodnia i kara: tutaj chodzi mi o to, że Raskolnikow po popełnieniu zbrodni, zmienił się (narodził się na nowo). Można powiedzieć że stał się dobrym człowiekiem. (ostatecznie kończy się szczęśliwie)

I teraz jeszcze jedna prośba, znacie jakieś książki w których piętno kainowe nie powoduje zguby lecz na odwrót (coś dobrego) tak jak w Zbrodni i Karze.

Pozdrawiam i z góry dziękuję
19-02-2008 14:09

Zbrodnia i kara" Dostojewskiego to z całą pewnością jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Kiedy do niej w końcu "zasiadłam", to nie mogłam się od niej oderwać. Gdy musiałam z żalem przerwać, aby wrócić do swoich obowiązków, starałam się je jak najszybciej wypełnić, aby dalej śledzić losy Rodiona Romanycza Raskolnikowa.

Co takiego zachwyciło mnie w tej powieśći, że omal nie oblałam egzaminu, do którego przez nią nie miałam czasu się uczyć? Mogę powiedzieć, że wszystko. Ciekawa fabuła, zawarte w niej prawdy, konstrukcja postaci, język, ponadczasowość, a przede wszystkim główny bohater, w którym się zakochałam.

W utworach Dostojewskiego panuje zazwyczaj mroczny klimat budowany przez obraz nędzy, cierpienia, choroby - tak jest i tutaj. "Zbrodnia i kara" to pierwsza z wielkich powieści Fiodora Dostojewskiego. Przypomina ona powieść kryminalną. Główny bohater popełnia morderstwo, a wykrywanie tej zbrodni zajmuje resztę utworu. Jednak nie o to tu chodzi. Jest to długa psychologiczna gra, motywy zbrodni także są niezwykłe, sięgające płaszczyzny filozoficznej. Żaden z bohaterów nie jest jednoznacznie dobry ani zły, wszyscy miotają się między moralnym upadkiem a najwyższymi uczuciami. Kara jest tu traktowana jako duchowe odrodzenie.

Dostojewski stworzył nową technikę konstruowania powieści i prowadzenia narracji - "polifonię", polegającą na tym, że każdy bohater mówi własnym głosem: przez wypowiedzi i działania postaci dochodzi do prezentacji rozmaitych postaw światopoglądowych - bez typowego komentarza narratora. Narrator przestaje być wszystkowiedzący i nie pełni już funkcji "nadrzędnej". Taką właśnie powieścią polifoniczną jest "Zbrodnia i kara".

Książka zmusza do refleksji, ale nie nuży, czego przykładem są moi znajomi, dla których "Zbrodnia i kara" stała się jedyną przeczytaną (z przyjemnością) dotychczas książką.

Uważam, że każdy powinien po nią sięgnąć i przeżyć cudowną przygodę. Gorąco polecam wszystkim!!!
29-05-2005 22:30

Zbrodnia i Kara

Potrzebuje wypracowania na temat: Rola Soni w odrodzeniu Raskolnikowa. Omów problem analizując fragment z powieści (gdy Sonia czyta Radonowi Biblię) odnosząc się do całości. Prosze o szybka pomoc!!!!
15-05-2005 15:24

1. http://www.ufd.pl/temat5005/

2. http://www.ufd.pl/temat10579/

UFD chyba chwilowonie dziala...

3. http://prace.sciaga.pl/23852.html Błądzenie jest rzeczą ludzką.

4. http://gotowce.com.pl/prace/1197.htm krótko

5. http://eduseek.interklasa.pl/sciaga/praca.php?idp=1796

Problem winy i kary w „Zbrodni i Karze” Dostojewskiego. Uniwersalna wymowa.
Uniwersalna wymowa – „Zbrodnia i Kara” to powiesc polifoniczna, bo przedstawiona zbrodnia, to nie tylko osobny przypadek, ale alegoria rewolucji. Rewolucja to chęć czynienia sprawiedliwosci za pomoca przemocy. Zabija się dla samego siebie nie dla innych, wiec podloze kazdej rewolucji tkwi w egoizmie rewolucjonistow i prowadzi zawsze do ich destrukcji, tak jak zniszczony psychicznie został Raskolnikow. Książka krytykuje rewolucje i ostrzega przed nią.
Wina i kara – wolnosc czlowieka jest darem tragicznym, bo oznacza mozliwosc wyboru pomiedzy dobrem a zlem. Skuszony zlem czlowiek cierpi, ponieważ karze go Bóg pod postacią sumienia. Cierpienie prowadzi go do destrukcji psychicznej. Kara wyznaczona przez ludzki kodeks karny jest tylko dodatkiem.


Pozdrawiam :)
23-04-2005 15:21

Odp: Jak napisać bibliografie przedmiotu?

kabro, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Co sądzisz o takim wyborze książek: Krół Edyp, Makbet, Dziady cz.II, Zbrodnia i kara do tematu "Różnorodne ujęcia motywu winy i kary" ?
22-03-2008 11:54

Imię bohaterki zbrodni i kary?

Skorzystaj z wyszukiwarki Google (masz jej okienko np. nad swoim pytaniem!). Wpisz w nie [ uprzednio zaznaczywszy oczko"Web"] hasło Zbrodnia i kara. Kliknij "Wyszukaj".
I przejrzyj strony, wskazane wyświetlonymi linkami.
26-05-2008 17:38

Zbrodnia i kara.

Witam potrzebuje znaleźć strone na której przepisana jest ta ksiażka.
Mialem wypożyczyć z biblioteki publicznej ale mieli remement i zgubili moja karte :( szkolna jes jeszcze zamknięta :( I mam problem.
Zgóry dziękuje za pomoc.
11-09-2005 01:56

Odp: Jakie książki polecacie?

* kryminały Agathy Christie
* Władca Pierścieni (przekład Skibniewskiej)
* Mistrz i Małgorzata
* Zbrodnia i kara
* Przeminęło z wiatrem
* Doktor Żywago
* Dzieci z Bullerbyn:D
* książki Cooka
dużo tego;)
11-02-2008 19:20

"Zbrodnia i kara"

Obraz inteligencji rosyjskiej.Omów temat analizując "Zbrodnie i kare" Dostojewskiego.
Bardzo ładnie proszę o pomoc,lub już o tzw gotowca,albo chociaż o źródła z których można coś wziąć.
18-04-2007 21:00

"Zbrodnia i kara"

Obraz inteligencji rosyjskiej.Omów temat analizując "Zbrodnie i kare" Dostojewskiego.
Bardzo ładnie proszę o pomoc,lub już o tzw gotowca,albo chociaż o źródła z których można coś wziąć.
18-04-2007 20:58

Kara śmierci

Witam mam problem kazali nam na WOSie napisac rozprawke na temat "Sprawiedliwa kara czy łamanie prawa do życia" zwiazane jest to z kara śmierci , argumenty pomozcie mi bardzo prosze
25-04-2005 17:59

"Zbrodnia i kara" - potret psychologiczny

Mam temat do opracowania. Mianowicie portret psychologiczny któregoś z bohaterów zbrodni i kary, ale nie Rodiona ani Soni. I nie wiem jak się do tego zabrać i co zrobić...
24-11-2005 16:29

"Zbrodnia i kara"

pliska... pomozcie napisac mi prace (2 str. max) na temat: Teoria Rozkolnikowa - jej glowne skladniki i rola sledczego Rozumichina lub chociaz powiedzcie mi gdzie szukac info. Z gory wielkie dzieki prosze o odp na gg: 6579090
14-09-2006 21:08

"Zbrodnia i kara"

Obraz inteligencji rosyjskiej.Omów temat analizując "Zbrodnie i kare" Dostojewskiego.
Bardzo ładnie proszę o tzw gotowca,lub chociaż źródła skąd mogę wziąć coś na ten temat.
18-04-2007 21:07

Napoleon czy drżąca kreatura?

Napoleon czy drżąca kreatura? - portret psychologiczny Rodiona Raskolnikowa. ("Zbrodnia i kara" F. Dostojewski)
Muszę odpowiedzieć na powyższe pytanie.
20-06-2010 16:10

odp

a. Flaubert 3. Pani Bovary
b. E. Zola 4. historia rodziny Rougon-Mocquartów
c. Dostojewski 5. zbrodnia i kara
d. T. Mann 6. Czarodziejska góra
e. J. Conrad 7. Lord Jim
f. L. Tołstoj 8. Wojna i pokój
g. Guy de Maupassant 9. Baryłeczka
h. H. Ibsen 2. Nora
i. A. Strindberg 1. Panna Julia

To napewno jest dobrze:)
03-06-2005 09:13

Czy morderca może odkupić swoje winy.

Oczywiscie ze moze....ale pod warunkiem ze do danej zbrodni sie przyzna bedac swiadom ze czeka go za to kara! jednym z przykladow takiej postawy jest Rodion Romanowicz Raskolnikow z powieści Fiodora Dostojewskiego ,,Zbrodnia i kara". Rodion sam dla siebie jest grzesznikiem i odkupicielem. Po popelnionej zbrodni (zabiciu lichwiarki Alony) drecza go wyrzuty sumienia, dziwne sny, odczuwa potrzebe przyznania sie do winy i odpokutowania swojego czynu, dlatego postanawia przyznac sie do zbrodni. jedna z konsekwencji morderstwa sa nawet mysli samobojcze. a jak wiadomo za kazda zbrodnie czeka jakas kara....w ostatecznosci rodion zostaje zeslany na 8 lat katorgi na Syberii gdzie odnajduje spokj sumienia, zaczyna rozumiec ze nie jest jednostka wybitna, ktora moze pomijac moralne obowiazki...to chyba wszystko...tak w skrocie :D
22-04-2005 15:52

Zbrodnia i kara- przebieg śledztwa Porfirego?

Witam,
Proszę o pomoc w stworzeniu planu śledztwa jakie przeprowadza Porfiry w sprawie zabójstwa Alony i Lizawiety. Najlepiej by było to w formie rozbudowanego planu, ewentualnie protokołu.
02-10-2011 20:14

Zasada odkupienia win przez cierpienie Soni?

Jak Sonia z powieści Dostojewskiego \"Zbrodnia i kara\" realizuje we własnym życie zasadę odkupienia win przez cierpienie (czy nazwiesz ją grzesznicą czy świętą)?
19-02-2008 16:06

Nietzche- zbrodnia i kara,?

Inspiracje filozofią Fryderyka Nitzschego w literaturze. Omów problem na dowolnie wybranych przykładach."To mój temat do matury próbnej którą nauczyciel nam robi w klasie. Chciałbym fragmenty na ten temat z ksiązki, ponieważ nie chcę być pytany z całej.
14-11-2010 15:27

zbrodnia i kara

jakie są cechy gatunkowe "zrbodni i kary"?? Jakie wystepuja tam elementy naturalizmu i realizmu? W ktorym miejsu wystepuja watki: psychologiczne, kryminalne i obyczajowe? Jaka role pelni watek kryminalny? prosze o pomoc
17-02-2007 15:35

sierepień help

jak to bywa z któregoś z przedmiotów nie uda mi się uratować:]
tym rawzem polski:]

dostałęm rozpiske:]

Literatura:
1. B.Prus: Lalka
2.F.Dostojewski: Zbrodnia i Kara

Tematy prezentacji:
1. Obraz arystokracji w Lalce B.Prusa
2. Rzecki, Wokulski, Ochocki - przedstawiciele trzech pokoleń w Lalce B.Prusa
3. Obraz Warszawy i Paryża w Lalce B. Prusa
4. Charakterystyka Rodiona Romanowicza Raskolnikowa <Zbrodnia i kara>

jak narazie mam plan prezentacji do arystokracji w lalce:

I. Wstęp:
1.) Co to jest Arystokracja?
2.) Główne założenia pozytywizmu?
>ponieważ lalka jest utworem pozytywistycznym
a.) praca organiczna
b.) Praca u podstaw
II. Rozwinięcie:
1.) Obraz Arystokracji na podstawie posczególnych ich przestawicieli:
a.) książe
b.) Łęccy:
- Izabella Łęcka
- Tomasz Łęcki
c.) Chrabia
d.) Pani Pernell
e.)Prezesowa Zasławska
f.) Ochocki
g.) Krzeszowska

III. Wsnioski:
1.) Arystokracja, a reszta społeczeństwa
> warstwa hermetyczna odosobniona
2.) tryb / sposób życia szlachty<konsumpcyjny> >zamiast inwestować wydawali na bale i zabawy / wstręt do pracy

mógłbym prosić o pomoc / wsparcie z góry dzięks plany prezentacji mile widziane:]21-07-2007 13:25

Młoda Polska

Zestaw autorów z ich dziełami:
a. G.Flaubert
b. E.Zola
c. F.Dostojewski
d. T.Mann
e. J.Conrad
f. L.Tołstoj
g. Guy de Maupassant
H. H.Ibsen
i. A.Strindberg

1. Panna Julia
2. Nora
3. Pani Bovary
4. Historia rodziny Rougon-Mocquartów
5. Zbrodnia i kara
6. Czarodziejska Góra
7. Lord Jim
8. Woja i pokój
9. Baryłeczka
03-06-2005 01:55

Prosze????? o pomoc?????????

Zastanów się, czy zbrodnia się udała... Jak już dojdziesz do wniosku, to pomyśl o tym, dlaczego stało się tak, jak się stało.
Dobra, to chyba jasne, że ta zbrodnia nie była zbrodnią doskonałą, skoro zbrodniarz trafił do więzienia :) Więc zastanów się, dlaczego sprawca został wykryty? Gdzie popełnił błąd? Czy istnieje zbrodnia doskonała???
08-05-2008 16:33

Żyć życiem innym niż większość...

Żyć życiem innym niż większość...TWOJE ROZWAŻANIA O WYBRANYCH BOHATERACH LITERACKICH IDĄCYCH WŁASNĄ DROGĄ.
1. Konrad Wallenrod
2. Ludzie bezdomni
3. Zbrodnia i kara
4. Dżuma
PROSIŁABYM O LITERATURE PRZEDMIOTU DLA TYCH LEKTÓR
08-03-2005 15:41

"człowiek zbuntowany..." matura z polskiego

mam problem z bibliografia przedmiotowa na polski, wybralam temat "czlowiek zbuntowany..." i jako bibliografie podmiotowa wzielam ksiazki "zbrodnia i kara" "dziady cz.3" i "antygona" czy ktos ma moze taki temat i moglby mi pomoc??
30-01-2006 17:14

ŚWITEZIANKA
1) SPOTKANIA KOCHANKÓW NAD BRZEGIEM JEZIORA.
2) OBIETNICE ZAKOCHANEGO STRZELCA.
3) TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE DZIEWCZYNY.
4) UWODZICIELSKA SIŁA NIMFY WODNEJ.
5) ROZPOZNANIE KOCHANKI.
6) SUROWA KARA ZA NIEDOTRZYMANIE PRZYSIĘGI

http://www.bezbarier.satfilm.pl/anna_switalska_2.htm

LILIJE
1. Zbrodnia.
2. Lilije na grobie.
3. Wizyta u pustelnika.
4. Pocieszenie starca.
5. Kłamstwa.
6. Głos sumienia.
7. Przybycie braci.
8. Długie oczekiwanie na małżonka.
9. Uczucie do bratowej.
10. Prośba braci.
11. Powtórne odwiedziny u pustelnika.
12. Skarga na nocne zmory.
13. Propozycja wskrzeszenia męża.
14. Zdecydowany sprzeciw pani.
15. Współzawodnictwo.
16. Wybór wianka.
17. Kłótnia konkurentów.
18. Przybycie upiora.
19. Kara. Pani zabija pana.
28-05-2005 09:11

Odp: Jakie utwory zawrzec w pracy na temat...?

Możesz skorzystać z takich utworów jak:
1)&#8221;Cierpienia młodego Wertera&#8221; - J.W. Goethe
2)&#8221;Lalka&#8221; - B. Prus
3)&#8221;Zbrodnia i kara&#8221; - F.M. Dostojewski
4)&#8221;Sonety do Laury&#8221; - Petrarka
5)&#8221;Sztuka kochania&#8221; - Owidiusz
17-03-2008 20:27

Odp: Kara śmierci - za i przeciw ?

za:
-skazany nie żyje za pieniadze podatników do końca życia
-taka kara może odstraszyc ew. przestępców (w co jednak osobiście nie wierzę)

przeciw:
-karę może ponieść osoba niesłusznie oskarżona, niewinna- nie będzie miała możliwości ponownego rozpatrzenia sprawy, kara jest całkowicie niedowracalna
-kara śmierci może stać sie wybawieniem, wręcz spełnieniem marzeń, np. dla mordercy, który musiałby przez całe życie żyć ze swoim piętnem
28-11-2007 18:49

Kto by umialby zinterpretować ten cytat ze Zbrodni i Kary?

Witam, potrzebuje pomocy, na jutro musze napisać prace nt: zinterpretuj, odwołując się do powieści 'zbrodnia i kara' następujący cytat "wskrzesiła ich miłość, serce każdego z ich miało w sobie niewyczerpane źródło życia dla serca drugigo" Czy ktoś by mógł mi pomóc?pozdrawiam i dziękuje
25-05-2009 18:06

Ogladał ktos film, pt. "Zbrodnia i Kara" Menahema

potrzebuje recenzji tego filmu, w necie nie moge nic znalezc, recenzja jest tylko filmu animowanego, a ja potrzebuje normalnego. Jezeli ktos ogladal i mialby czas to prosze napisz :)
20-04-2005 14:27


load_avg: 1.05