lektury - Streszczenie Lalki

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Streszczenie Lalki...
Napisano 20-04-2005 14:58
, przez sufi
Potrzeba mi dobrego, nie krótkiego, nie długiego [u:73882546cd]streszczenia[/u:73882546cd], opracowania, charakterystyki bohaterów itp. do Lalki.Prosze podajcie pomiary na linki chociaż.Pozdrawiam.
http://gacek33online.republika.pl/...
Napisano 23-10-2020 05:12:17
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
http://gacek33online.republika.pl/...
Napisano 20-04-2005 15:35
, przez Hiltruda
http://gacek33online.republika.pl/05opracowania/boleslawprus_lalka.htm
Na tej stronie znajdziesz charakterystyke głównych bohaterów, opis społeczeństwa, orza informacje ogólne o utworze.

A to wyjątkowo krótkie i napisane w sposób "zrozumiały dla młodego człowieka" streszczenie "Lalaki" :

Stasiek Wokulski jest biznesmenem i prowadzi elegancki butik na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wcześniej robi spora kasę na korzystnym małżeństwie z pewną wdową i handlu z Ruskimi. Sam wktótce też zostaje wdowcem, ale nie pogrąża się w specjalnie w smutku. Uregulowany stosunek do służby wojskowej zapewnił mu udział w Powstaniu Styczniowym, zakończonym, jak wiadomo, zwycięstwem gości. Na swoje nieszczęście, Stach zabujał się w Izabeli Łęckiej, lasce z rodziny arystokratycznej, świecącej jednakowoż gołą sakiewką. Panienka była owszem niczego sobie, ale miała Wokulskiego za nic, bo był niższego pochodzenia i karpia jadł nożem i widelcem. A Stasiek był chłop porządny, regularnie płacił personelowi, sponsorował młodych zdolnych płci obojga, nie miał nic do Żydów i uczył się obcych języków. Honorowy był i potrafił dać w pysk nawet hrabiemu. No i kochał Izkę. Ta jednak olewała go dokładnie, co doprowadziło Wokulskiego do rozpaczy. W desperacji będąc, rzucił się pod koła, opóźnionego na szczęście, pospiesznego do Skierniewic, skąd wyciągnął go jakiś kolejarz. Drugi nurt powieści to pamiętnik starszego gościa - Ignacego Rzeckiego, kombatanta, najlepszego kumpla Wokulskiego i kierownika jego butiku. Miał on nieszkodliwego zajoba na punkcie Napoleona Bonaparte oraz ideę, żeby wydać Staśka za jedną kobietę o niejasnym stanie cywilnym, w dodatku z nieślubnym bachorem. Miły ten dziadzio, gaworzy sobie na stronach pamiętnika, ubarwiając powieść kolorytem epoki. Na koniec powiększa grono aniołków od przepychania chmurek.


Atakie "normalne " streszczenie znajdziesz na tej stronie : http://gotowce.com.pl/premium.php?p=prace/praca.htm?i=3265
niestety jest ona płatna.
Ok dzieki przyda mi sie to, ale chodziło...
Napisano 20-04-2005 15:56
, przez sufi
Ok dzieki przyda mi sie to, ale chodziło mi o jakieś większe streszczenie, bo z tego sie mało dowiem, takie gdzieś przynajmniej na godzine czytania...Dałem napis, że ma być nie za długie ponieważ cała książka jest duża i logicznie myśląc same streszczenie też może być długie...Tak więc proszę jeszcze o pofatygowanie się dla mnie i o jakies streszczenie takie jak pisałem u góry.Z góry dzięki, pozdrawiam!!!!!!
Ok dzieki przyda mi sie to, ale chodziło...
Napisano 24-11-2014 19:38
, przez sljak
Dłuższe streszczenie znajdziesz tutaj.
http://streszczenie.com.pl/streszczenie-lalka-tom-i/
pytanie:
odpowiedź: