lektury - Niezawinione śmierci Whartona - strszczenie

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Niezawinione śmierci Whartona - ...
Napisano 30-05-2005 17:21
, przez maykel
Jak napisałem w temacie, pilnie szukam streszczenia (obojętnie czy będzie to link, czy też krótko napisane). Zależy mi tylko na tym, aby mniej więcej wiedzieć, o co w tym chodzi, bo to jest mi potrzebne na pracę dodatkową, a nie mam czasu czytać. Z góry dzięki.
1. Jednym z najbardziej znanych współ...
Napisano 23-10-2020 04:15:27
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
1. Jednym z najbardziej znanych współ...
Napisano 30-05-2005 19:57
, przez Edycia_s
1. Jednym z najbardziej znanych współczesnych pisarzy jest William Wharton – malarz, który w wieku 50 lat stał się sławny dzięki bestsellerowej powieści o losach chorego psychicznie chłopaka. Ale nie tylko „Ptasiek” jest wart przeczytania. Moim zdaniem, jedną z najciekawszych książek Whartona jest „W księżycową jasną noc”. Jest to wzruszająca, ale chwilami i zabawna opowieść osadzona w realiach II wojny światowej. Ukazuje historię grupki młodych ludzi, żołnierzy, którzy za wszelką cenę chcą przeżyć. Przypadkiem na swojej drodze napotykają równie zdesperowany oddział niemiecki gotowy się poddać, aby uchronić się od śmierci. Książka w niezwykły i miejscami nieco drastyczny sposób pokazuje bezsens i okrucieństwo wojny. Bohaterowie książki psychicznie i fizycznie przypominają starców, mimo iż tak naprawdę mają nie więcej niż 20 lat. Życie w strachu i ciągła niepewność jutra sprawia, że po latach walki każdy z nich staje się wrakiem człowieka. Szokujące zakończenie powieści zmusza czytelnika do refleksji nad kruchością ludzkiego życia.
Kolejną godną polecenia pozycją Whartona są „Niezawinione śmierci”. Książka oparta na faktach opisuje osobistą tragedię autora – śmierć ukochanej córki i jej rodziny w wypadku samochodowym. Książka zawiera krótki opis życia ofiar przedstawiony z punktu widzenia córki pisarza. Następnie ukazane są okoliczności ich dramatycznej śmierci oraz rozpacz rodziny. Ostatni z trzech działów opisuje walkę autora z farmerami i władzami stanu Oregon – prawdziwymi sprawcami wypadku. „Niezawinione śmierci” ukazują bezmyślność ludzi prowadzącą do tragedii oraz nieskuteczność prawa, które w wielu przypadkach działa przeciwko nam, a nie dla nas. Książka, będąca bardzo intymną skargą Whartona, zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących sposobu życia i czerpania z niego radości.
Powieści Whartona niemal zawsze zawierają mnóstwo elementów autobiograficznych i dlatego, aby w pełni je docenić i zrozumieć należy znać nieco samego autora. Większość z nich głosi afirmację życia codziennego i uświadamia czytelnikowi, że każdy dzień jest wspaniały. Można powiedzieć, że filozofia życiowa Whartona jest bliska epikureizmowi.


http://prace.sciaga.pl/18468.html


2. http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=713 recenzje


Tyle udało mi się znaleść. Mam nadzieję, że się przyda. (ja nie miałam jeszcze tej lektury, więc niestety nie mogę ci jej streścić własnymi słowami).

Pozdrawiam :)
pytanie:
odpowiedź: