lektury - pytanie o mature

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

pytanie o mature...
Napisano 27-01-2006 12:08
a sluchajcie mam bardzo wazne pytanie.......bo ukazalo sie teraz tyle ksiazek do matury testy, repetyoria...i ne wiem co wybrac...chodzi mi dokladnie o ksiazki w ktorych jest caly material potrzebny zebym zdala dobrze mature z biologi...nie jakies skroty co powinnam umiec..

Ucze sie z tej ksiazki ale ne wiem czy dobrze i wystarczajaco : Andrzej Czubaja "BIOLOGIA"
[/img]
1) dobrze zdać? napisz ile % chcesz ...
Napisano 30-11-2020 02:36:47
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
1) dobrze zdać? napisz ile % chcesz ...
Napisano 27-01-2006 13:34
, przez mork
1) dobrze zdać? napisz ile % chcesz zdobyć i czy chodzi o zakres podstawowy czy rozszerzony
2)
bo ukazalo sie teraz tyle ksiazek do matury testy, repetyoria...i ne wiem co wybrac

repetytoria od razu mozesz sobie odpuścić bo tam jest masa podstawowych błędów aż sie czytać nie chce.
3)
mi dokladnie o ksiazki w ktorych jest caly material potrzebny zebym zdala dobrze mature z biologi...nie jakies skroty co powinnam umiec..

Nie ma jednej ksiązki w której wszystko by bło ładnie wyjaśnione. Trzeba sie troche natrudzic i uczyć sie z wielu książek. Na szczęscie z biologii wmagania maturalne są dosc jasno przedstawione i podręczniki zawierają mniej wiecej to samo (inaczej jest z chemią tam każdy podręcznik inne treści zupełnie).

ALe co do książek to napisze Ci z czego sie najczesciej młodzież uczy:
**Podręczniki do biologii do nowego liceum zakres rozszerzony wydawnictwa OPERON: wielu osobm sie ten podrecznik nie podoba inne go chwalą. Moim zdaniem jest to świetna pozycja na początek. Są w niej podstawowe wiadomości, które musisz przyswoić a potem ewentualnie rozszerzyć je innymi publikacjami.
**stare podreczniki do liceum operona tu masz linka http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82218248
polecam 1 czesc poświęconą roślinom i 2 o zoologii. Systematyka jest co prawda nieco nieaktualna ale i tak ksiązki są bardzo dobre bo jest w nich bardzo łatwo opracowany material.
**Podręczniki Lewińskiego dla kandydatow na akademie medyczne i uniwersytety: ostatnio jest to hit;) Ksiązki bardzo popularne wśród maturzystów. Polecam "Anatomie i fizjologie człowieka", "Genetyke" i "Cytologie i histologie"
**dużą popularnością cieszy sie tez podrecznik "Fizjologia organizmow z elementami anatomii człowieka" Pawła Hosera. Niestety juz go nie drukują a na allegro osiąga zawrotne ceny (50,60 zl przy czym kiedyś kosztowała 13,50).
**na koniec polecam jeszcze "Notatki z lekcji" autorką jest Iwona Żelazny

To tyle na temat ksiązek z mojej strony. W razie czego pisz na gg albo tutaj na forum. Może ktoś inny jeszcze coś tu dopisze
pytanie:
odpowiedź: